Bieg na Wielką Sowę

11 sierpnia 2019 r. to data, którą każdy szanujący się biegacz górski na pewno już od dawna ma w swoim kalendarzu. Tego dnia do Ludwikowic Kłodzkich znów zjadą się pasjonaci biegania w górach, a biegania pod górę w szczególności. Najlepszy polski bieg alpejski odbędzie się właśnie 11 sierpnia, a meta tradycyjnie znajdować się będzie na szczycie Wielkiej Sowy.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej, kultowej już, imprezy. Przypomnijmy raz jeszcze liczby, które mówią same za siebie – w pierwszym biegu na najwyższy szczyt Gór Sowich udział wzięło 128 osób. Rok temu ponad 700! Teraz na liście startowej mamy już ponad 1000 zgłoszeń, a opłaconych zawodników i zawodniczek jest już więcej niż w ubiegłym roku o tej samej porze. Magia Wielkiej Sowy wciąż działa i oby przyciągnęła jak największą ilość startujących osób!

Na dystansie prawie 10 km mamy ponad 600 m przewyższenia, a na trasie pojawią się nowe odcinki – tak, aby biegową podróż na najwyższy szczyt Gór Sowich jeszcze bardziej uatrakcyjnić. W ramach biegu odbędą się również kolejne Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu górskim.
W ramach pakietu startowego będzie można też bezpłatnie wejść na wieżę widokową na szczycie. Nie zapominamy o pamiątkowych medalach dla wszystkich, którzy dotrą do mety. Poza nagrodami, które czekają na zwycięzców, na wręczenie czeka armia pamiątkowych statuetek – i będą to oczywiście sowy.

Biegowi od zawsze towarzyszy losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Tym razem losować będziemy m.in. wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże, dziesięć kompletów ciepłych kołder. Będzie też można wyjechać z Ludwikowic Kłodzkich z pakietem startowym na przyszłoroczną edycję Biegu na Wielką Sowę, na Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i na nowy, premierowy bieg – finałowy półmaraton Ligi Biegów Górskich, który odbędzie się 23 listopada w Sokolcu.

Dzień przed Biegiem na Wielką Sowę odbędzie się 4 Mini Sowa – czyli cały dzień biegania dla dzieci.

Str. 23 w numerze 391 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 391
8-22 sierpnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *