Zwycięstwo Natalii Palczak

W dniach 29-31 sierpnia w Kliczkowie odbyły się najważniejsze zawody w Sportowych Rajdach Konnych w tym sezonie w Polsce. Zamek Kliczków gościł najlepszych zawodników z całego kraju oraz gości z Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier oraz Emiratów Arabskich. Podczas dwudniowych zmagań odbył się szereg konkursów, w tym najważniejsze Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów. Konkursy te odbyły się jednocześnie na dystansach międzynarodowych. Zawodnicy mieli do pokonania 120 km na bardzo trudnych technicznie trasach, do tego temperatura przekraczała 30 stopni, co było dodatkowym utrudnieniem. KS „Piast” Nowa Ruda reprezentowała Natalia Palczak na klaczy Modelina, która po dobrej taktycznej jeździe i perfekcyjnej pracy serwisu z KJ „Champion” wywalczyła Mistrzostwo Polski Juniorów. Warto zauważyć, że Mistrzostwo Seniorów zdobyła Maria Landau z KJ „Champion”, która wraz z Natalią będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów 18 września w Pisa we Włoszech. Będziemy trzymać kciuki za obie reprezentantki.

Warto też dodać, że dzień wcześniej Natalia na klaczy Borna zdobyła drugie miejsce na dystansie krajowym 50 km KL.P. Z Kliczkowa przywiozła 3 puchary i złoty medal Mistrza Polski.

Str. 13 w numerze 394 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.