Słowiański Jedwab – Trzy kolory

W piątek 27 września niemal 400 osób przybyło na wyjątkowe wydarzenie modowo-artystyczne pt. „Słowiański Jedwab – Trzy kolory”, które miało miejsce w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Patronem medialnym był tygodnik „Noworudzianin”.

Kolejna już odsłona pokazu „Słowiański Jedwab”, projektu, który powstał w 2014 r. autorstwa Estery Grabarczyk, ukazała widzom tym razem niesamowite stroje w trzech kolorach: bieli, czerni i czerwieni, obrazy i biżuterię wraz z nieodłącznym tłem muzycznym. Dodatkowym pokazem była kolekcja recyklingu, a choreografię wielokrotnie nacechowaną niezwykłą ekspresją przygotował z modelkami i modelami Andrzej Grabarczyk.

Estera Grabarczyk to artystka, która pokazuje swoją pasję tworząc z lnu – zapomnianego niemal skarbu Dolnego Śląska. Trzy Kolory to opowieść o radości życia, a pokaz otworzyła Krystyna Mazurówna, polska tancerka, choreografka, pisarka i dziennikarka.

Modelki to prawdziwe perły Dolnego Śląska. To wyjątkowe i niezwykłe kobiety, które żyją obok nas na co dzień. Pracują, studiują, wychowują dzieci, są mamami, żonami, partnerkami prowadząc zwykłe życie. Czerpią jednak niezwykłą radość z poszukiwania ciągle swojej drogi, otwierając się na świat i budując swoje świadome miejsce w życiu. Odważnie realizują swoje pasje.

Już jutro (piątek, 4 października) pełna fotorelacja na stronie www.facebook.com/Noworudzianin

Str. 7 w numerze 398 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 398
4-10 października 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *