Kolejne opóźnienie na basenie

Remontowany, od ponad roku odkryty basen przy ul. Fredry w Nowej Rudzie miał być oddany do użytku już latem tego roku. Nie był, kolejny termin jego oddania na wniosek wykonawcy przypadał na koniec listopada 2019 r. Dziś już wiemy, że i ten termin nie zostanie dotrzymany. Wykonawca, firma „Kwadros”, złożył kolejny wniosek o przedłużenie terminu zakończenia robót.
– Wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu realizacji do maja 2020 r. Wniosek jest w trakcie analizy przez inżyniera kontraktu, czyli firmy zatrudnionej do nadzoru technicznego i rozliczenia całego kontraktu – wyjaśnia burmistrz Tomasz Kiliński.

Przypomnijmy, 31 sierpnia 2018 r. burmistrz Tomasz Kiliński podpisał umowę na modernizację przedwojennego basenu przy ul. Fredry z noworudzką firmą Kwadros. Warta blisko 12 mln zł inwestycja miała być oddana do użytku po 15 lipca 2019 r. Na realizacje tego zadania miasto pozyskało 7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach inwestycji maja powstać: 3 niecki basenowe, w tym jedna, płytka dla najmłodszych, wieża, boisko do piłki plażowej, szatnie, natryski oraz budynek sanitarno-szatniowy z częścią gastronomiczną. Rozbudowany zostanie również parking oraz powstaną elementy małej architektury- huśtawki oraz stoły do tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *