80 mieszkań z nowym systemem grzewczym

To już pewne Nowa Ruda otrzyma 1.369.196,28 zł w ramach złożonego wniosku pn. Ograniczenie niskiej emisji w Gminie Miejskiej Nowa Ruda poprzez modernizacje systemów grzewczych. Przy wkładzie własnym miasta będzie to kwota 1.635.419,17 zł co pozwoli na wymianę systemów grzewczych w 80 mieszkaniach

W ramach pozyskanych środków w 2020 r wykonana zostanie wymiana 80 wysokoemisyjnych źródeł ciepła, czyli pieców na gazowe w mieszkaniach komunalnych na terenie każdej z trzech dzielnic Nowej Rudy. Modernizacja systemów grzewczych obejmie wymianę źródeł ciepła wraz z systemem zarządzania energią, czyli systemem automatycznej regulacji oraz sterownikami pogodowymi wraz z wykonaniem wewnętrznej instalacji gazowej, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

– To dla nas niezwykle ważny projekt. Będąc częścią Aglomeracji Wałbrzyskiej, my jako Nowa Ruda stawialiśmy i stawiamy jako priorytet likwidację niskiej emisji. Proporcjonalnie zgłaszaliśmy największe oczekiwania i zapotrzebowanie na zdobycie środków w tym zakresie i to się właśnie dzieje – mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Cieszę się, że był to najlepiej oceniony w Aglomeracji Wałbrzyskiej projekt. Wymienionych zostanie 80 kolejnych źródeł ciepła na co pozyskaliśmy blisko 1 400 000 zł. To kolejny ważny krok ku poprawie jakości powietrza w naszym mieście – dodał.

Jak informuje burmistrz źródła ciepła wymieniane będą w różnych miejscach i z różnych przyczyn, nie było jednolitego kryterium.
– Wspólnoty mieszkaniowe, budynki komunalne, mamy wiele lokali komunalnych w budynkach w których już jest gaz, będą to często realizacja na zasadzie uzupełnienia w budynku gdzie część lokatorów danego budynku ma już zmieniony system grzewczy tam właśnie uzupełnimy tak aby w kolejnym budynku w komplecie funkcjonował gazowy system grzewczy – tłumaczy Tomasz Kiliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.