Spartakiada w Dzikowcu

W środę 27 listopada w hali sportowej w Dzikowcu odbyła się XIX Spartakiada Integracyjna, która zgromadziła ponad 70 niepełnosprawnych dzieci z okolicznych szkół: Zespołu Edukacyjnego we Włodowicach, Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Ludwikowicach Kłodzkich, Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie i Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu.

Po uroczystym wprowadzeniu flagi olimpijskiej odśpiewano hymn państwowy. Podzielono młodych sportowców na 6 grup w których rywalizowali w różnych konkurencjach sztafetowych. Doping wzmagał się z każdą chwilą a duch rywalizacji dodawał wszystkim sił i radości. Wszyscy uczestnicy byli wygranymi, bo otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Był również słodki poczęstunek. Organizatorzy zapraszają już dzisiaj za rok na jubileuszową XX Spartakiadę.

Organizatorzy spartakiady: OSP Dzikowiec, KGW Dzikowiec i Zespół Szkół Społecznych w Dzikowcu dziękują serdecznie sponsorom za hojność, bez których organizacja byłaby niemożliwa: Monika Wielichowska, Poseł na Sejm, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Joanna Walaszczyk, radna powiatu kłodzkiego, Sławomir Karwowski, radny powiatu kłodzkiego, Barbara Izbińska, sklep Wolibórz, Ryszard Rzeczycki, prezes ZWiK Nowa Ruda, Jakub Madej, prezes KSS Bartnica, Jerzy Dudzik, prezes AGROREG, Robert Lebda, przedsiębiorca i OSP Dzikowiec.

Str. 5 w numerze 407 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 407
6-12 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *