Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zakończyło ferie

Dwutygodniwa przerwa dla dzieci i młodzieży dobiegła końca. W różnych miejscach, różne instytucje i organizacje organizowały szereg zajęć dla tych, które zostały w domu, nie miały możliwości wyjechać czy po prostu w ten sposób zapewniały alternatywną formę (dla siedzenia w domu przed komputerem, telefonem, tabletem czy telewizorem) spędzenia wolnego czas. Jak co roku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda (CKGNR) podobnie przygotowało program realizowany w różnych miejscowościach gminy Nowa Ruda: w Bożkowie, Ludwikowicach Kł., Jugowie, Dzikowcu, Woliborzu i Przygórzu. Wśród różnych zajęć znalazły się kreatywne zabawy, w tym z książką, warsztaty malarskie, zabawy z modelami RC, zajęcia literacko-plastyczne oraz zabawy taneczne. Pojawiły się jednak głosy niektórych mieszkańców z pytaniem, dlaczego w pozostałych miejscowo-ściać gminy Nowa Ruda Centrum Kultury nie zorganizowało podobnych atrakcji dla dzieci.

– O ile przy wakacjach staramy się dotrzeć do jak największej liczby miejscowości, o tyle przy feriach, pod-czas tylko dwóch tygodni, jest to niemożliwe aby zorganizować we wszystkich 17 sołectwach podobne atrakcje dla dzieci – mówiła Gabriela Buczek, dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. – W tym roku skupiliśmy się na największych miejscowościach w gminie. Z pozostałych była możliwość dowiezienia chętnych dzieci. Wprowadziliśmy również nowe zajęcia: warsztaty taneczne i zajęcia z modelami RC, które cieszyły się bardzo dużą popularnością – dodała.

Już kolejny rok z rzędu kulminacyjnym wydarzeniem była Zabawa Karnawałowa w Sali Myśliwskiej w Woliborzu. Wiele dzieci z rodzicami uczestniczyło w tym wydarzeniu o którym pisaliśmy na łamach tygodnika „Noworudzianin” (nr 415 z 14 lutego).

W rozmowie z Adrianną Mierzejewską, wójt gminy Nowa Ruda dowiedzieliśmy się, że są czynione starania celem zakupu nowego, nowoczesnego autokaru, dzięki któremu będzie można m.in. dowozić dzieci na tego typu zajęcia podczas ferii zimowych i nie tylko. Ponadto podjęto działania celem uzyskania środków na modernizację pomieszczeń wewnątrz budynku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, termomodernizację budynku, zakup busa oraz dofinansowanie dodatkowych zajęć.

Należy pamiętać, że podczas takich zajęć należy również dzieciom zapewnić bezpieczeństwo w postaci opiekunów, dlatego CKGNR chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi (np. stowarzyszeniami), które działają na terenie gminy Nowa Ruda.

Str. 6 w numerze 417 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 417
28 lutego – 5 marca 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *