Remonty zakończone

Kilkaset tysięcy złotych kosztowały remonty mieszkań komunalnych, które trafią do noworudzian. W piątek 6 grudnia po remoncie odebrano 7 mieszkań w ponad 300-letniej kamienicy Rynek 3 w Nowej Rudzie. To nie wszystko, w ostatnim czasie przeprowadzono remonty dachów na kilku nieruchomościach, a w kilku innych wymieniono stolarkę okienną

W piątek 6 grudnia członkowie Komisji Mieszkaniowej Rady miejskiej w Nowej Rudzie, wspólnie z burmistrzem Tomaszem Kilińskim, kierownikiem Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i wykonawcą odebrali po remoncie 7 lokali mieszkalnych o wysokim standardzie, które przeznaczone są dla najem-ców komunalnych w kamienicy Rynek 3.

Inwestycja remontowa, która kosztowała budżet miasta 250 tys. zł, obejmowała wymianę i montaż instalacji wewnętrznych wodno-kanalizacyjnych, wykonanie wentylacji i budowę pomieszczeń łazienek wraz z doprowadzeniem gazu do kuchenek gazowych. Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu była noworudzka firma Ex-Bud Paweł Skolmowski.

– Największe zapotrzebowanie jest na mieszkania socjalne, które jako gmina mamy obowiązek zapewnić. Każdego roku liczba osób oczekujących jest dość spora, a liczba mieszkań które możemy przydzielić osobom które są na liście, niestety jest niewystarczająca – wyjaśnia Tomasz Kiliński. – Dlatego jakiekolwiek remonty związane z możliwością udostępnienia noworudzianom takich lokali są niezwykle ważne. Dzisiaj odebraliśmy po remoncie 7 mieszkań których remont kosztował 250 tys. zł, są to spore pieniądze, a trzeba przyznać, że koszty remontów często zdewastowanych mieszkań są niestety ogromne. Oczywiście idealnie by było dysponować dużymi środkami i przeprowadzić remont wszystkich mieszkań które są możliwe do wyremontowania i przekazania mieszkańcom jednakże ze względu na niewystarczające środki, którymi dysponujemy nie ma na to szans – dodał burmistrz.

Jak informują pracownicy Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Nowej Rudzie, oprócz remontów mieszkań w kamienicy nr 3 w Rynku, zakończyły się również remonty mieszkań komunalnych w budynku przy ul. Wąskiej 1 – jedno mieszkanie, w budynku przy ul. Zaułek 2 – jedno mieszkanie, w budynku przy ul. Zaułek 6 – dwa mieszkania. Koszt remontu tych lokali komunalnych, to 215 tys. zł. Za kwotę blisko 450 tys. zł przeprowadzono też w ostatnim czasie remonty dachów na nieruchomościach przy ul. Stara Droga 9 i Stara Droga 55, a także E. Kwiatkowskiego 27, Fredry 49 i Miedzianka 5. Przeprowadzono również wymianę stolarki okiennej w kilkunastu nieruchomościach, co pochłonęło aż 118 tys. zł.

Str. 3 w numerze 408 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 408
13-19 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *