Wigilia opłatkowa w Rynku

W sobotę 14 grudnia już po raz trzeci w noworudzkim rynku odbyła się wigilia zorganizowana przez Fundację „Ratujmy Uśmiech Dziecka”. Współorganizatorami wigilijnego spotkania byli Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, Urząd Miasta Nowa Ruda oraz, co trzeba zaznaczyć, niezawodni strażacy z OSP Nowa Ruda-Słupiec. Przed posiłkiem życzenia świąteczne złożył zebranym i dzielił się opłatkiem ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Słupcu.

– Wigilię opłatkową w rynku organizuję po to, żeby jednoczyć wszystkich mieszkańców Nowej Rudy i okolic, żeby na tydzień przed prawdziwą wigilią mogli przyjść, spotkać się, złożyć sobie życzenia. Chcę żeby ludzie otworzyli się na siebie, tu nie najważniejszy jest poczęstunek czy opłatek. Najważniejsze jest żeby ludzie wyszli z domów, spotkali się, mogli zaśpiewać wspólnie kolędy – mówił Stanisław Kołacki, prezes Fundacji „Ratujmy Uśmiech Dziecka”.

Wszyscy uczestnicy wigili mogli przełamać się opłatkiem i wzajemnie życzyć sobie wszystkiego najlepszego. Świąteczny nastrój podkreśliły kolędy w wykonaniu Renaty Burczyckiej. Tradycyjnie już patronat medialny nad wigilią opłatkową w noworudzkim rynku objął tygodnik „Noworudzianin”.

Organizatorzy dziękują za pomoc: Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, Straż Pożarna OSP Słupiec, Urząd Miasta w Nowej Rudzie, Straż Miejska w Nowej Rudzie, Służba Medyczna Salus w Kłodzku, ksiądz Krzysztof Iwaniszyn, Barbara Mietlińska, Bogumiła Ciszewska, Jolanta Burczycka, Zdzisław Krawczyk, Sylwia Kubat, wolontariusze i wszystkie osoby dobrego serca które przyczyniły się do naszej pięknej Wigilii.

Str. 4 w numerze 409 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 409
20 grudnia 2019 r. – 9 stycznia 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *