Noworoczne spotkanie 2020

W środę 15 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie noworoczne władz samorządowych miasta i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Nowej Rudzie

W spotkaniu noworocznym uczestniczyło wielu gości – przedstawiciele władz powiatu kłodzkiego, instytucji samorządowych, służb mundurowych, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej – prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, właściciele firm, prezesi miejskich spółek oraz naczelnicy wydziałów urzędu miasta, przedstawiciele organizacji pozarządowych i noworudzcy przedsiębiorcy.

Po przywitaniu gości burmistrz Tomasz Kiliński dokonał podsumowania ubiegłego roku oraz przedstawił plany na 2020 rok. Złożył też zebranym życzenia noworoczne. W imieniu władz Powiatu Kłodzkiego, życzenia noworoczne na ręce burmistrza złożył starosta Maciej Awiżeń, następnie głos zabrali wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska wspólnie z Pawłem Szafranem, radnym rady powiatu kłodzkiego. Kolejną osobą zabierającą głos był prezydent Roman Szełemej. Tradycyjnie burmistrz Tomasz Kiliński wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Nowej Rudzie Andrzejem Behanem wręczyli wyróżnienia za szczególne osiągnięcia i wkład pracy społecznej i zawodowej przyczyniającej się do rozwoju Gminy Miejskiej Nowa Ruda w poszczególnych kategoriach. W kategorii działalności gospodarczej wyróżnienie otrzymała firma „Ogrody” Artur Szkudłapski, drugie wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała firma Morat Swoboda Motion. W kategorii działalność społeczna wyróżnienie otrzymali: Związek Sybiraków Koło w Nowej Rudzie i Związek Zawodowy Górników w Polsce Region Noworudzko-Wałbrzyski. W kategorii oświata, kultura i usługa wyróżnienie otrzymali: Ferdynand Myćka i Beata Kłossowska-Tyszka. W kategorii promocja miasta wyróżnienie otrzymała: Olga Tokarczuk i Stowarzyszenie Techników i Inżynierów Górnictwa Koło Terenowe Nowa Ruda. Kolejną kategorią w której wręczono wyróżnienia dotyczyła kultury fizycznej, sportu i rekreacji. W tej kategorii wyróżniony został Uczniowski Klub Sportowy Centrum Nowa Ruda. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród w konkursie na najładniejsze oświetlenie świąteczne. W kategorii „Najpiękniej udekorowana posesja prywatna” I miejsce zajęli Wanda i Andrzej Zamolscy, II Wanda i Krzysztof Zdrzałka, a III Jadwiga i Mirosław Kuczyńscy. W kategorii „Posesje firm” zwyciężyło Przedszkole „Kraina Malucha”. Na koniec oficjalnej części imprezy zaproszeni goście mogli wysłuchać minirecitalu w wykonaniu zespołu „Póki Co”. Noworoczne potkanie zakończyło się toastem tradycyjną lampką szampana.

Str. 15 w numerze 411 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 411
17-23 stycznia 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *