Mobilna mLegitymacja szkolna w NST

Zniżki na bilety kolejowe, do kina, teatru, tańszy wstęp na basen i do muzeum – legitymację trzeba mieć. Nie w domu, a przy sobie. I z tym często jest problem. Oszczędźcie sobie stresu. Jest telefon – jest mLegitymacja. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które zapewne spodoba się uczniom i rodzicom.

Dzięki umowie podpisanej z Ministerstwem Cyfryzacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej, jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy wydawanie mLegitymacji dla uczniów naszej Szkoły. Wydawanie mLegitymacji rozpoczynamy od klas pierwszych.

Posiadając mLegitymację możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły. Aby je uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0 oraz iOS 10.3 lub nowsza Ministerstwo zaznacza także, że mLegitymacja jest bezpłatna, nowoczesna i bezpieczna. Trudno ją podrobić, ma zabezpieczenia, które umożliwiają wizualną weryfikację – hologram, animowaną flagę. Legitymacja w wersji cyfrowej ma także umocowanie prawne – to rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *