Tradycyjne kolędowanie

Ósme kolędowanie sowiogórskie w Jugowie
Ósmy raz miłośnicy śpiewu kolęd spotkali się w kościele parafialnym w Jugowie na Gminnym przeglądzie kolęd i pastorałek, pod honorowym patronatem pani wójt Adrianny Mierzejewskiej. Tak jak w ubiegłych latach, Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, zaśpiewały po jednej kolędzie i pastorałce. W tym roku zaśpiewały dla nas: Grupa wokalna ze szkoły podstawowej w Jugowie, Grupa wokalna Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Dzikowca, Jugowa, Czerwieńczyc, Iskierki z Ludwikowic, Sokolca, Woliborza oraz gościnnie ze Stolca i Ścinawki Średniej jak również Zespół wokalny z Olszan. Swoim śpiewem ubogaciły nas także panie z zespołu wokalnego CKGNR z Ludwikowic Kł. i klubu seniora „Wrzos” z Jugowa. Po wspólnej fotografii, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy od przedstawicieli gminy. Po uroczystym kolędowaniu wszyscy spotkali się na części nieoficjalnej, czyli na kolacji w Jugowiance. Po zakończeniu części nieoficjalnej, KGW życzyły sobie kolejnego spotkania i wspólnego kolędowania za rok.

Źródło: www.parafiajugow.pl

Fot. Grzegorz Mikołajek

Koncert najpiękniejszych kolęd w Słupcu
W niedzielę 19 stycznia w kościele pw. św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu odbył się koncert kolęd i pastorałek „Jedyna taka noc”. Parafianie licznie zgromadzili się w słupieckiej świątyni by wysłuchać pięknych kolęd we współczesnych aranżacjach. Chór parafialny CANTABO DOMINUM i ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY pod batutą Kacpra Biruli wykonali kolędy znane i mniej znane, porywając do wspólnego śpiewu zgromadzonych w kościele. Niespodzianką wieczoru były dwie kolędy zaśpiewane przez naszego specjalnego gościa JE ks. bp Antoniego Dziemanko z Pińska. Wszystkim zaangażowanym z serca dziękujemy i już zapraszamy na kolejne inicjatywy muzyczne w wykonaniu naszych artystów, szczególnie na Sygnał Miłosierdzia czyli koncert uwielbienia w Boże Ciało.

Źródło: www.parafiaslupiec.pl

Fot. Andrzej Kruk

Kolędowanie w Szczawnie Zdroju
W niedzielę 19 stycznia Chór „Cantare” UTW z Nowej Rudy-Słupca kolędował w parafii Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju. Pojechaliśmy tam na zaproszenie byłego wikariusza ze Słupca, ks. Marcina Zawady. Nie spodziewaliśmy się tak serdecznego przyjęcia ze strony ks. Marcina, zawsze szczerego, pełnego pomysłów, sympatycznego, dobrego i lubianego człowieka.

Kiedy zawitaliśmy na plebanię, poczęstunek w eleganckiej sali, pięknie przystrojonej świątecznymi ozdobami, czekał na nas na pięknie nakrytym stole. Podczas delektowania się pysznym ciastem, kawa i herbatą, rozmawialiśmy i wspominaliśmy czasy, kiedy ksiądz był wikariuszem w Słupcu.
Po poczęstunku, zeszliśmy do sali, gdzie przy dźwiękach fortepianu przygotowywaliśmy się do śpiewania. Przed godz. 19.00 przeszliśmy do kościoła i uczestniczyliśmy we mszy św, śpiewając kolędy, a po mszy w ramach koncertu wykonaliśmy kilka kolęd.

Cały czas czuliśmy obecność ks. Marcina, co rozładowywało nasze napięcie, jako że wyzwanie, które podjęliśmy, nie było łatwe.

Cieszymy się, że spotkał nas zaszczyt kolędowania w kościele, i ze spotkania z ks. Marcinem. Dla takich chwil warto żyć, jak powiedziała nasza najstarsza chórzystka, p. Ewa.
Renata Klecha – Kozik

Str. 14-15 w numerze 412 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 412
24-30 stycznia 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *