Nowy radiowóz dla noworudzkiego komisariatu

Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Nowej Rudy, gminy Nowa Ruda oraz Miasta i Gminy Radków w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców naszego regionu oraz ze środków własnych policji, zakupiony został i w czwartek 23 stycznia uroczyście przekazany nowy radiowóz Hyundai.i30. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.

Starania o zakup nowego radiowozu przeznaczonego dla policjantów z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zostały rozpoczęte kilka miesięcy temu. Zaangażowanie włodarzy gminy w zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa pozwoliło na wyasygnowanie z gminnych środków budżetowych pieniędzy w wysokości połowy wartości nowego pojazdu.

Przekazania nowego radiowozu policjantom z KP Nowa Ruda nastąpiło w obecności burmistrza Tomasza Kilińskiego, wójt Adrianny Mierzejewskiej i zastępującego burmistrza Radkowa Leszka Doroszewskiego, komendanta tamtejszej straży miejskiej oraz komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku mł. insp. Ryszarda Mazurkiewicza, a także grupie funkcjonariuszy z KP Nowa Ruda.

Komendant noworudzkiego komisariatu złożył podziękowania za dofinansowanie zakupu radiowozu, wyraził wdzięczność za owocną współpracę z lokalnymi samorządami oraz za zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięć, podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

– Samochód wartości ponad 80 tysięcy zł został zakupiony w ramach programu 50/50. Oznacza to, że połowa środków przekazana została przez ministerstwo, a pozostałą część przekazały trzy gminy z czego najwięcej Gmina Miejska Nowa Ruda – wyjaśnia Arkadiusz Michalski. – Samochód jest bardzo fajny z dużą przestrzenią do przewożenia osób. Z auta korzystać będą głównie dzielnicowi do pełnienia służby w terenie – dodaje.

Zarówno przedstawiciele gmin, jak też komendant Arkadiusz Michalski stoją na stanowisku, że tylko ścisła współpraca pomiędzy tymi instytucjami może przynieść wymierne efekty w podniesieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Oznakowany radiowóz Hyundai i30 w wersji nadwoziowej typu kombi w pełni wyposażony m.in. w klimatyzację i kamerę cofania.

Moc silnika: 140 KM (103 kW) przy 6000 obr/min
Maksymalny moment obrotowy: 242 Nm przy 1500 obr/min
Rodzaj zawieszenia (przód): niezależne typu McPherson, sprężyny śrubowe
Rodzaj zawieszenia (tył): wielowahaczowe double wishbone
Prędkość maksymalna: 208 km/h
Przyspieszenie (od 0 do 100 km/h): 9,2 s
Spalanie:
– średnie (cykl mieszany): 5,5 l/100km
– na trasie (na autostradzie): 4,8 l/100km
– spalanie w mieście: 6,7 l/100km

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *