Koło diabetyków w Nowej Rudzie istnieje już trzy lata!

16 stycznia 2020 r. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Nowej Rudzie obchodziło trzecią rocznicę swojej działalności. To pierwsze spotkanie w nowym roku uświetniła swoją obecnością kilkuosobowa delegacja z Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła w Złotoryi z jego prezesem, Moniką Kaczmarek oraz Karolina Popiel, Honorowy Rektor Noworudzkiego UTW. Trzyletni okres pracy Zarządu Koła w Nowej Rudzie podsumowała prezes Justyna Michalska. Na prezentacji pokazane zostały zajęcia prowadzone w Kole – wykłady, warsztaty (z których najbardziej chyba nam utkwiło, że najwięcej cukru jest – poza coca colą oczywiście w ulubionych zwłaszcza przez dzieci jogurcikach; ale ta nieszczęsna coca cola przy dużej hipoglikemii ratuje nas z opresji), spotkania z firmami farmaceutycznymi zaopatrującymi diabetyków i oczywiście piesze spacery i rajdy propagujące aktywność ruchową potrzebną wszystkim, a zwłaszcza diabetykom. Justyna Michalska, prezes Koła w Nowej Rudzie serdecznie podziękowała organizacjom, które wspierały i motywowały diabetyków z Nowej Rudy do reaktywacji Koła i na których pomoc zawsze można liczyć – Oddziałowi PSD Koło w Złotoryi i Noworudzkiemu UTW, w którym na początku powstała sekcja diabetologiczna. Nie obyło się również bez wręczenia wyróżnień dla najbardziej aktywnych członków naszego Koła w 2019r.

Na zakończenie spotkania został wzniesiony toast za pomyślność we właśnie rozpoczętym roku i zabrzmiało gromkie sto lat! Spotkanie zakończyło się drobnym poczęstunkiem przygotowanym przez firmę Bistro na Rogu i członków naszego Koła. Ukoronowaniem był niebieski tort specjalnie przygotowany dla diabetyków przez Cukiernię Studzińskich.

Bardzo dziękujemy obu firmom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.