Koło diabetyków w Nowej Rudzie istnieje już trzy lata!

16 stycznia 2020 r. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Nowej Rudzie obchodziło trzecią rocznicę swojej działalności. To pierwsze spotkanie w nowym roku uświetniła swoją obecnością kilkuosobowa delegacja z Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła w Złotoryi z jego prezesem, Moniką Kaczmarek oraz Karolina Popiel, Honorowy Rektor Noworudzkiego UTW. Trzyletni okres pracy Zarządu Koła w Nowej Rudzie podsumowała prezes Justyna Michalska. Na prezentacji pokazane zostały zajęcia prowadzone w Kole – wykłady, warsztaty (z których najbardziej chyba nam utkwiło, że najwięcej cukru jest – poza coca colą oczywiście w ulubionych zwłaszcza przez dzieci jogurcikach; ale ta nieszczęsna coca cola przy dużej hipoglikemii ratuje nas z opresji), spotkania z firmami farmaceutycznymi zaopatrującymi diabetyków i oczywiście piesze spacery i rajdy propagujące aktywność ruchową potrzebną wszystkim, a zwłaszcza diabetykom. Justyna Michalska, prezes Koła w Nowej Rudzie serdecznie podziękowała organizacjom, które wspierały i motywowały diabetyków z Nowej Rudy do reaktywacji Koła i na których pomoc zawsze można liczyć – Oddziałowi PSD Koło w Złotoryi i Noworudzkiemu UTW, w którym na początku powstała sekcja diabetologiczna. Nie obyło się również bez wręczenia wyróżnień dla najbardziej aktywnych członków naszego Koła w 2019r.

Na zakończenie spotkania został wzniesiony toast za pomyślność we właśnie rozpoczętym roku i zabrzmiało gromkie sto lat! Spotkanie zakończyło się drobnym poczęstunkiem przygotowanym przez firmę Bistro na Rogu i członków naszego Koła. Ukoronowaniem był niebieski tort specjalnie przygotowany dla diabetyków przez Cukiernię Studzińskich.

Bardzo dziękujemy obu firmom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *