Jarmarki Wielkanocne

W niedzielę 7 kwietnia odbyły się dwa Jarmarki Wielkanocne – w Ścinawce Średniej oraz w Bożkowie

XVIII Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej już za nami! Na stołach gościły tradycyjne potrawy świąteczne wśród których, zgodnie z tegorocznym tematem, dominowały ćwikła, chrzan i majonez. Po degustacji wielkanocnych potraw, każdy mógł znaleźć coś dla siebie w wielkim kiermaszu świątecznym, gdzie zaprezentowało się blisko 80 wystawców. Cale wydarzenie uświetniły występy artystyczne zespołów ludowych, kapel oraz młodzieży szkolnej, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Tegoroczny Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców gminy Radków jak i gmin sąsiednich. Gościliśmy także zaprzyjaźnione delegacje z Czech oraz Pniew.

Po raz 23 w gminie Nowa Ruda odbyła się wystawa stołów wielkanocnych – tym razem na nowej sali gim-nastycznej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie.

Nie zawiedli zarówno wystawcy – Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, przedstawiciele wsi i szkół, którzy przygotowali mnóstwo pysznych smakołyków, stroików i innych elementów tradycji wielkanocnych, w tym okazałe palmy wielkanocne, jak i odwiedzający, którzy przybyli nie tylko z gminy Nowa Ruda ale również z wielu innych miejscowości. Tradycyjnie już w trakcie wystawy nagrodzono laureatów konkursu na najpiękniejsze kartki wielkanocne i palmę wielkanocną. Nie zabrakło również występów zespołów ludowych.

Ścinawka Średnia

Bożków

Str. 14-15 w numerze 375 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 375
12-18 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *