Będzie remont?

AKTUALIZACJA – 25.11.2019
Zakończono remont schodów na os. Piastowskim w Nowej Rudzie

AKTUALIZACJA – 22.11.2019
Trwa remont schodów na os. Piastowskim w Nowej Rudzie

Około dwóch miesięcy temu spółka „U&R Calor” z Górnego Śląska dostarczająca ogrzewanie do bloków na os. Piastowskim w Nowej Rudzie zmuszona była usunąć dużą awarię. Przy okazji rozkopano schody, które do tej pory nie zostały wyremontowane. Jak mówią mieszkańcy osiedla, jest to dla nich utrudnienie, poza tym miejsce wykopu nie jest zabezpieczone. Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa Ruda, na terenie której doszło do awarii, już blisko miesiąc temu monitowała spółkę o naprawę zniszczonych schodów.

– W drugiej dekadzie października wystosowaliśmy do firmy „Calor” pismo dając termin rozpoczęcia naprawy zniszczonych w trakcie usuwania remontu schodów do końca października. Jeżeli tego nie zrobią my zlecimy naprawę, a kosztami obciążymy spółkę. W odpowiedzi na nasze pismo, dowiedzieliśmy się, że przed 1 listopada, raczej prac nie rozpoczną, natomiast zaraz po święcie przystąpią do robót – wyjaśnia Wiktor Muszyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa Ruda. – Wybrano firmę „Redor” Henryka Jeziorskiego, z którym rozmawiałem we wtorek. Stwierdził, że już miesiąc temu złożył im ofertę, na którą przez długi czas firma nie reagowała, dopiero przed tygodniem zjawili się przedstawiciele spółki, oglądnęli jak to wygląda i wstępnie ustalili, że firma pana Jeziorskiego na ich zlecenie będzie wykonywać ten remont. Podczas wspomnianej rozmowy z Henrykiem Jeziorskim powiedziałem, że jeśli nie rozpocznie prac do końca tygodnia, na zlecenie spółki „Calor”, to przystąpi do prac na nasze zlecenie a my kosztami obciążymy firmę odpowiedzialną za zaistniałą sytuację – dodaje prezes.

Marek Gacek, przedstawiciel spółki „U&R Calor” w rozmowie z dziennikarzami tygodnika „Noworudzianin” zapewnia, że remont schodów rozpocznie się już 20 listopada. W odpowiedzi, na pytanie dlaczego miejsce to nie jest odpowiednio zabezpieczone stwierdził, że metalowe słupki które tam stały i taśma zabezpieczająca zostały ukradzione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.