Tydzień Pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem 2020

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przestępstw obchodzony jest od. W 2000 roku narodziła się inicjatywa podkreślenia potrzeb ofiar przestępstw i od tego czasu miesiącu lutym obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W Polsce Ustawą z dnia 12 lutego 2003 roku, dzień 22 lutego ustanowiony został Dniem Ofiar Przestępstw.

Pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości w dniach od 21 do 28 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tych dniach każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać bezpłatną poradę prawną w instytucjach, które aktywnie uczestniczą w organizacji, min. w prokuraturach rejonowych lub okręgowych, w kancelariach adwokatów, komorników, radców prawnych, biurach kuratorów sądowych, psychologów czy też w jednostkach policji. Wsparcia będą udzielały podmioty, które świadczą w 2020 roku pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości. Pełna lista dostępna jest pod adresem internetowym: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy.

Wzorem lat poprzednich policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie również biorą udział w tym przedsięwzięciu. W ramach obchodów tygodnia pomocy ofiarom, policjanci pełnią dyżury w godzinach 07.30 – 15.30, w czasie których osoby potrzebujące mogą uzyskać porady prawne oraz informacje odnośnie wsparcia psychologicznego czy też socjalnego.

asp. Paulina Koptyra
Komisariat Policji w Nowej Rudzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *