VII Halowy Memoriał im. Radosława Druciaka

Po raz kolejny został rozegrany Memoriał im. Radosława Druciaka z rocznika 2007 i Młodsi. Zawody odbyły się 22 lutego w hali CTS. Po krótkiej prezentacji zespołów – a było ich dziewięć – uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Tomasz Kiliński oraz Krzysztof Bolisęga, prezes KS Piast Nowa Ruda. Zespoły biorące udział w turnieju zostały rozlosowane na trzy grupy:

GRUPA A
Victoria Wałbrzych
Polonia-Stal Świdnica
Due Soccer Świebodzice

GRUPA B
Slovan Broumov
UKS Marcinowice
MKS Nysa Kłodzko

GRUPA C
Baszta Wałbrzych
UKS Lechia Dzierżoniów
KS Piast Nowa Ruda

Wyniki fazy grupowej
Piast Nowa Ruda – UKS Lechia Dzierżoniów 7:1
Polonia-Stal Świdnica – Victoria Wałbrzych 1:2
Slovan Broumow – Nysa Kłodzko 1:7
Victoria Wałbrzych – Due Soccer Świebodzice 6:2
UKS Marcinowice – Slovan Broumov 2:1
Piast Nowa Ruda – Baszta Wałbrzych 2:0
Polonia-Stal Świdnica – Due Soccer Świebodzice 7:0
Baszta Wałbrzych – UKS Lechia Dzierżoniów 1:1
UKS Marcinowice – Nysa Kłodzko 1:3

Po rozegraniu fazy grupowej i podliczeniu wszystkich wyników, poszczególne zespoły zostały podzielone ponownie na trzy grupy – do LIGI MISTRZÓW trafiły zespoły z pierwszych miejsc: Victoria Wałbrzych, Nysa Kłodzko, Piast Nowa Ruda.

Zespoły, które zajęły w fazie grupowej drugie miejsca – dostały się do LIGI EUROPY: Polonia-Stal Świdnica, Baszta Wałbrzych, UKS Marcinowice.

Zespoły, które zdobyły najmniejszą ilość pkt w fazie grupowej, swoje mecze rozegrały w EXTRAKLASIE: Slovan Broumov, UKS Lechia Dzierżoniów, Due Soccer Świebodzice.

Due Soccer Świebodzice – Slovan Broumov 3:1
Polonia-Stal Świdnica – UKS Marcinowice 10:0
Victoria Wałbrzych – Piast Nowa Ruda 2:1
Due Soccer Świebodzice – UKS Lechia Dzierżoniów 4:6
Polonia-Stal Świdnica – Baszta Wałbrzych 4:0
Victoria Wałbrzych – Nysa Kłodzko 3:0
Slovan Broumov – UKS Lechia Dzierżoniów 0:4
UKS Marcinowice – Baszta Wałbrzych 6:3
Piast Nowa Ruda – Nysa Kłodzko 0:0

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Victoria Wałbrzych
2. Piast Nowa Ruda
3. Nysa Kłodzko
4. Polonia Stal Świdnica
5. UKS Marcinowice
6. Baszta Wałbrzych
7. UKS Lechia Dzierżoniów
8. Due Soccer Świebodzice
9. Slovan Broumov

Dodatkowo organizatorzy wybrali jak zawsze:
Król Strzelców – Krystian Worski Victoria Wałbrzych
Najlepszy Bramkarz – Tomaś Freiwald Slovan Broumov
Najlepszy Zawodnik – Karol Wiącek Piast Nowa Ruda

KS Piast Nowa Ruda pragnie podziękować sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację tego turnie-ju: Urząd Miasta Nowa Ruda, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, CTS, DZPN, OZPN Wałbrzych, KKS Bartnica, ZWiK Nowa Ruda, NTBS, Gospodarczy Bank Spółdzielczy, ZPAS, Skład opału Lidia i Jarosław Mieczkowscy, Artur Kołodziej, Artur Szkudłapski, Tadeusz Malik, Oskar Bułeczka, Piotr Polak, Marek Chlebowski, Krzysztof Kuczaj, Tomasz Mojsa JAKO, Dariusz Jaworski DACCO, Dariusz Parasiński Husky Express, Rafał Pietrasz, Dariusz Ratajczak.

Str. 22 w numerze 417 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.




Numer 417
28 lutego – 5 marca 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *