Wernisaż w Mozaice

W piątek 21 lutego w galerii sztuki „Mozaika” w Nowej Rudzie odbył się wernisaż prac Izabeli Słowek-Chorób zatytułowany „Anioły są wśród nas”

– Pierwsza wystawa naszej koleżanki z grupy „Alfa Art” – mówiła Beata Jańdzio, szefowa galerii. – Tematyka bardzo anielska. Wierzę w to bardzo mocno, że anioły są wśród nas, albo w postaci ludzi albo niekoniecznie, ale wiem, że istnieją. Jak widać na obrazach rzeczywiście są to nasi bliscy albo dalsi, którzy dbają o nas. Jest też tutaj magiczne lustro i jak każdy popatrzy, zobaczy anioła. Bardzo jest mi miło być tutaj w tym miejscu z naszą koleżanką. Myślę, że na tym nie poprzestanie i będzie tworzyła na miarę możliwości i czasu, bo szkoda by było zaprzepaścić taki talent – dodała.

– To jest taki moment w moim życiu, że te anioły dostrzegam. Jesteście państwo tutaj, to znaczy, że jesteście aniołami. Przyszliście zobaczyć moje anioły, w moim wydaniu, tak jak ja je widzę. Każdy z Was jest na pewno aniołem dla kogoś i dla Was też są anioły gdzieś blisko – opowiadała autorka prac. – To jest taki temat, który jest wdzięczny, który też ciężko uchwycić. Anioły mają różne twarze – uzupełniła.

O autorce i jej licznych pasjach: malarstwie, muzyce, śpiewie pisaliśmy w 294 numerze „Noworudzianina” z 25 sierpnia 2017 r. w artykule pt. „Rodzina jest najważniejsza”.

Wystawę można oglądać do połowy marca codziennie w godzinach od 12.00 do 16.00 w galerii sztuki „Mo-zaika” w Nowej Rudzie przy pl. Grunwaldzkim 1.

Str. 13 w numerze 417 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 417
28 lutego – 5 marca 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *