Huragan nad Nową Rudą

Bardzo silny huraganowy wiatr, który przez weekend przechodził nad naszym regionem, wyrządził wiele strat. Na naszym terenie żywioł zrywał dachy i przewody, łamał drzewa, uszkodził oświetlenie uliczne i samochody. Stwarzał też zagrożenie w ruchu drogowym, na szczęście nikomu nic się nie stało

Tylko od 23 do 24 lutego do godziny 10.00 na terenie powiatu kłodzkiego strażacy brali udział w 25 interwencjach związanych z silnie wiejącym wiatrem. W Dusznikach-Zdroju strażacy z tamtejszej jednostki OSP, z powodu przerwy w dostawie energii elektrycznej, za pomocą agregatu prądotwórczego podtrzymywali pracę defibratora. Kolejne zdarzenie w którym udział brali strażacy związane było z zalanym mieszkaniem przy ul. Wiejskiej 47 w Wambierzycach. Tego samego dnia w Długopolu-Zdroju na złamane drzewo wpadł pociąg relacji Wrocław-Międzylesie, którym podróżowało 15 osób i tu obyło się bez osób poszkodowanych.

– Najważniejsza informacja jest taka, że przez weekend nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych – mówi młodszy brygadier Rafał Chorzewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Również w Nowej Rudzie wiejący wiatr wyrządził szkody. W niedzielę 23 lutego ok. 22.15 na skutek silnego podmuchu wiatru przewróciła się lampa oświetlenia ulicznego przy ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie. Chwilę później (ok. 22.45) noworudzcy strażacy zostali zaalarmowani, że z powodu silnego podmuchu wiatru doszło do zerwania części dachu z budynku przy ul. Słupieckiej w Nowej Rudzie. Spadające elementy konstrukcji dachowej uszkodziły stojące dwa samochody osobowe marki Renault Escape. Dosłownie kilka minut później (ok. 22.50) na ul. Spacerowej metalowy wkład kominowy spadający z przewodu usytuowanego na dachu przychodni zdrowia uszkodził samochód osobowy marki Volkswagen Polo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy mieli też pełne ręce roboty z usuwaniem połamanych drzew i konarów, a takich interwencji przez miniony weekend było na terenie działania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie kilkanaście.

Foto: OSP KSRG Jugów, OSP Nowa Ruda-Słupiec

Str. 8 w numerze 417 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 417
28 lutego – 5 marca 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *