Transmisje Mszy św. online

Jedną z decyzji, związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, podjętych wczoraj i ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Dotyczy to również wszystkich związków wyznaniowych (msze, nabożeństwa itp.)

Bp Ignacy Dec, biskup świdnicki, zgodnie z Zarządzeniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
z dnia 12 marca 2020 r., udzielił dyspensy (zwolnienia) od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Jednocześnie bp Ignacy Dec zachęcił osoby korzystające z dyspensy do modlitwy za pośrednictwem środków masowego przekazu.

W komunikacie biskupa świdnickiego czytamy również, że takie wydarzenia, jak: rekolekcje szkolne, dzień skupienia duchowieństwa (14 III); konferencja księży dziekanów (16 III), diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę (20 III), diecezjalne spotkanie młodzieży przed Niedzielą Palmową w Wałbrzychu (4 IV), Msza Św. papieska w Wałbrzychu (4 IV) zostały odwołane bądź odbędą się w późniejszych terminach. Zalecił także, by zaplanowane w najbliższych tygodniach spotkania, zjazdy w domach rekolekcyjnych zostały odwołane lub przewidziane w innym czasie.

Na ten moment w diecezji świdnickiej można uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem internetu parafii w Świdnicy w każdą niedzielę o godz. 9.30 – pod tym linkiem: https://www.twitch.tv/parafiaswidnica lub za pośrednictwem parafialnej strony internetowej (www.krolowapolski.swidnica.pl).

Drugą z parafii, która od dłuższego czasu dociera w ten sposób do wiernych, jest franciszkańska wspólnota z Kłodzka. W tym wypadku możemy skorzystać nie tylko z odbywających się w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej Mszy św., ale także innych nabożeństw. Transmisja jest bowiem realizowana przez cały dzień pod tym adresem: https://airmax.pl/kamery/klodzkofran2.

W najbliższym czasie zapewne podobnych miejsc będzie więcej.

Ciekawą alternatywą jest również portal www.msza-online.net, za pośrednictwem którego można oglądać Msze św. niemal o każdej porze dnia w języku polskim, angielskim, niemieckim, łacinie i innych 12 językach. Można tam również znaleźć inne nabożeństwa na żywo.

Transmisje mszy św. w telewizji publicznej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *