Ograniczmy ruch na szlakach

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zwrócił się z apelem do mieszkańców województwa, szczególnie do tych którzy bez pieszych wędrówek nie wyobrażają sobie życia

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie, zwracamy się z apelem o zachowanie wyjątkowej rozwagi i odpowiedzialności przy planowaniu i realizacji wycieczek leśnych i górskich – zwłaszcza o unikanie miejsc, w których może przebywać większa liczba osób.

W ostatnim czasie obserwujemy zwiększoną aktywność na szlakach turystycznych w obszarach parków krajobrazowych. Niestety, przy tak masowym ruchu turystycznym i dużej koncentracji osób, zagrożenie związane z rozprzestrzenieniem się wirusa znacznie się zwiększa. Samo przebywanie na świeżym powietrzu jest oczywiście wskazane, jednak korzystanie z tego typu rekreacji, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, powinno być poddane takim samym rygorom, jak inne sfery naszego życia.

Jednocześnie w ślad za komunikatami Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Parku Narodowego Gór Stołowych przypominamy, że Schroniska PTTK, niektóre szlaki górskie i wszystkie turystyczne przejścia graniczne zostały zamknięte. Przyłączamy się również do apelu Zarządu Głównego GOPR publikowanego przez Grupę Karkonoską i Sudecką, prosząc o rezygnację z wszelkich wyjść w góry, aby nie narażać bez potrzeby zdrowia ratowników i funkcjonariuszy innych służb.

Nie jest to łatwy czas dla nas wszystkich, ale wierzymy, że spokój, opanowanie, odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia pozwoli na skuteczną walkę z wirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *