Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną na terenie powiatu

Codziennie policjanci powiatu kłodzkiego wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Dlatego każda z osób objętych kwarantanną jeśli nie będzie przestrzegać jej zasad odpowie karnie. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Kara jaka za to grozi to kwota 30 tys. zł.

Codziennie policjanci otrzymują informacje o osobach objętych kwarantanną. W tym zakresie jest prowadzona jest stała współpraca z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, która dostarcza bieżących informacji w tym zakresie.

Funkcjonariusze policji przypominają, że kwarantanna jest działaniem służb sanitarnych, mającym na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się epidemii. Każda osoba, która nie będzie stosować się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu Wykroczeń. W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność karną z art. 165 kk lub art.54 kw. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Natomiast w przypadku popełnienia ww. wykroczenia kara 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *