Dezynfekcja w mieście i gminie

AKTUALIZACJA: Zakres prac, który ustaliliśmy dzisiaj ze spółką NUK w zakresie odkażania gminy: Dzikowiec, Wolibórz, Przygórze, Koszyn oraz Świerki, Dworki, Bartnica zrealizowany będzie jutro (w czwartek, 16 kwietnia, po południu) od godz. 17. Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda

W ramach działań w walce z koronawirusem, w sobotę 11 kwietnia od północy do 7.00 rano przeprowadzono dezynfekcję przestrzeni publicznej na terenie miasta Nowa Ruda.

Tereny przy centrach handlowych, parkingi przysklepowe, wiaty przystankowe oraz śmietnikowe itp. zostały zdezynfekowane przez pracowników Noworudzkich Usług Komunalnych podchlorynem sodu, substancją o działaniu antyseptycznym, biobójczym zatwierdzonym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako bezpieczną dla ludzi i zwierząt.

Dezynfekowanie przeprowadzane zostało za pomocą specjalistycznego sprzętu tj. zamiatarki ulicznej BUCHER oraz opryskiwacza spalinowego STIHL.

Działania w mieście Nowa Ruda

Podobne działania rozpoczęto na terenie gminy wiejskiej Nowa Ruda. Ze względu na rozległy obszar gminy działania podzielono na kilka etapów. Część z nich przeprowadzono w nocy 14 kwietnia w godzinach od 00.00 do 7.00. Kolejne miejscowości zostały zdezynfekowane następnej nocy (15 kwietnia). Niebawem dezynfekcji poddane zostaną pozostałe miejsca w gminie wiejskiej. W sumie przeznaczono 1000 litrów płynu dezynfekującego tylko na gminę wiejską.

PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI⤵️
❌ NIEPRZEMIESZCZANIE SIĘ
❌ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI NIEPARKOWANIE AUT PRZY PLACACH SKLEPOWYCH CO UŁATWI WYKONANIE DEZYNFEKCJI

Działania w gminie wiejskiej Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.