Maseczka dla każdego mieszkańca

Od środy 15 kwietnia rozpoczęto w gminie wiejskiej Nowa Ruda akcję „Maseczka dla każdego mieszkańca”. Do każdego mieszkańca gminy Nowa Ruda będą dostarczane maseczki wielokrotnego użytku

Czwartek (16 kwietnia) maseczki rozwożone są w miejscowościach:
DZIKOWIEC – od godz. 17.30
SOKOLICA – od godz. 17.30
DWORKI – od godz. 17.30
ŚWIERKI – od godz. 17.30
LUDWIKOWICE KŁ. – od godz. 17.30
CZERWIEŃCZYCE – od godz. 18.00
JUGÓW (część)
NOWA WIEŚ KŁ. – od godz. 18.30
KRAJANÓW

Środa (15 kwietnia) maseczki rozwożone są w miejscowościach:
WOLIBÓRZ (część) – od godz. 13
BOŻKÓW numery 1-171 – od godz. 12
BARTNICA – od godz. 11.30
JUGÓW (część)

W trosce o zdrowie swoich mieszkańców, Gmina Wiejska Nowa Ruda zakupiła je – ze środków własnych – w ilości ponad 11 tysięcy sztuk. W ich pakowanie zaangażowali się pracownicy Urzędu Gminy Nowa Ruda, CKGNR i GOPS. Aby nie pominąć żadnego mieszkańca, koperta z maseczką wraz z instrukcją, trafi do każdej osoby wskazanej w deklaracji odpadów komunalnych.

Maseczki będą roznosić druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy dostarczą kopertę pod drzwi. Z przyczyn dla wszystkich oczywistych, nie otwierajcie drzwi. Koperta z maseczkami będzie podana na parapet okna lub pozostawiona przy drzwiach wejściowych do domu lub mieszkania. Ewentualnie za bramkę wejściową jeśli macie ogrodzenie.

Nakaz zakrywania nosa i ust obowiązuje od czwartku 16 kwietnia.

– Maseczka dla każdego mieszkańca to akcja, która ma uświadomić wszystkim, jak ważne jest, aby każdy z nas stosował się do obowiązujących nakazów i zasad. Tylko tak możemy wygrać tę nierówną walkę z wirusem. Powinniśmy w czasie epidemii pokazać swoją solidarność z innymi. Należy pamiętać, że odpowiadamy nie tylko za siebie. Pomagajmy sobie i nośmy maseczki w przestrzeni publicznej – mówi wójt Adrianna Mierzejewska. – Mam nadzieję, że przekazane maseczki wielokrotnego użytku, przy prawidłowym ich stosowaniu, pomogą zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem. Życzę wszystkim mieszkańcom zdrowia, odporności i wytrwałości – dodaje.

Pracownicy przygotowują pakiety maseczek i niezbędnych informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *