Być może dostaniesz laptopa

Od 1 kwietnia samorządy mogą wnioskować o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Do rozdysponowania jest 180 mln zł! Bez dodatkowych formalności, w elastyczny i szybki sposób.

Jak już informowaliśmy Gmina Miejska Nowa Ruda złożyła wniosek na zakup ok. 30 komputerów za kwotę ok. 70 tys. zł. Jak informuje nas rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie Krzysztof Czajka, sprzęt trafi do trzech szkół i to dyrektorzy placówek będą decydowali o ich rozdziale.

Podobnie gmina wiejska Nowa Ruda stara się również o 30 laptopów dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

– Trzy szkoły zostaną zaopatrzone w odpowiedni sprzęt, który będzie odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Dzięki szybkiej reakcji Wójt Adrianny Mierzejewskiej i rzetelnej pracy urzędników jesteśmy w stanie zabezpieczyć uczniom i nauczycielom tę istotną potrzebę jaką jest dostęp do zdalnej edukacji – czytamy na stronie urzędu.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *