Polskie szwalnie wyprodukują 100 mln maseczek

W czwartek 16 kwietnia na konferencji prasowej prezydenta Andrzeja Dudy poinformowano o zainicjowaniu akcji #PolskaSzwalnia. 200 szwalni w Polsce w ramach projektu będzie miesięcznie szyć ok. 30 milionów maseczek 😷, które mają być powszechnie dostępne i w przystępnych cenach.
Do końca czerwca planuje się produkcję 100 mln sztuk❗️

– Potrzebujemy maseczek dla wszystkich obywateli i cieszę się, że będziemy je produkować w Polsce – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

Korzyści są oczywiste – bezpieczeństwo i praca dla tysięcy osób. Zaangażowanie polskiego państwa w ten projekt ma być gwarancją niskiej ceny. Prezydent spotkał się na wideokonferencji z przedsiębiorcami.

– W akcję „Polskie szwalnie” włączyły się polskie firmy, głównie odzieżowe – produkują maseczki, które będą dostarczane w milionach sztuk, nie tylko na polski rynek – oświadczył Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami przemysłu tekstylnego. W rozmowie uczestniczyła też m.in. wicepremier Jadwiga Emliewicz.

– Na szczęście mamy w Polsce odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale czuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli – dodał Prezydent.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w ramach Projektu Polskie Szwalnie zawarła 7 umów z podmiotami integrującymi działalność polskich szwalni produkujących maseczki ochronne. Te firmy to: 4F, LPP, PTAK, Paco Lorente, EM Poland, Rascal Industry, Modesta. Wszystkie podmioty prowadzą działalność na terenie Polski i w produkcji korzystają z krajowych dostawców.

W ciągu miesiąca Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zapewni do 40 mln maseczek, a do końca czerwca – do 100 mln.

Prezydent powiedział również, że w przyszłości niewykluczony jest eksport wyprodukowanych w Polsce materiałów ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *