Uderzył w twarz i ukradł telefon

Na trzy miesiące trafił do aresztu 29-letni mężczyzna, który uderzył pięścią w twarz mieszkańca Nowej Rudy i zabrał mu telefon komórkowy. Mężczyzna w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia. Teraz za rozbój grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 kwietnia na os. Piastowskim w Nowej Rudzie. Mężczyzna wyszedł wyrzucić śmieci i został zaatakowany. 29-letni sprawca podszedł do mężczyzny, uderzył go pięścią w twarz, zabrał telefon marki Huawei i uciekł. Wezwane pogotowie zabrało pokrzywdzonego do szpitala. Okazało się, że doznał on obrażeń ciała wymagających pomocy medycznej.

– Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Podał również rysopis napastnika. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali 29-letniego mieszkańca, który trafił on do policyjnego aresztu – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Okazało się, że podejrzany był już karany za podobne przestępstwo i odpowiadać będzie za swój czyn w warunkach powrotu do przestępstwa. Co warto dodać w lutym br. opuścił zakład karny. Teraz 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *