Lockdown w Czechach

W związku z coraz większą liczbą osób zarażonych koronawirusem – w czwartek 22 października było ich prawie 15 tysięcy – czeski rząd wprowadził nowe surowe obostrzenia, które mają potrwać przynajmniej do 3 listopada

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami czynne mogą być tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki i stacje paliw. Pewne wyjątki wprowadzono też w usługach. Wychodzić z domu można tylko na najpotrzebniejsze zakupy, do pracy, lekarza oraz do rodziny, ale w celu świadczenia niezbędnej pomocy bliskim. Maseczki są obowiązkowe nawet w samochodach, jeśli się jedzie z osobą spoza grona domowników. Można przebywać w lesie, parku oraz w domach letniskowych, ale tylko w grupach dwuosobowych lub w gronie domowników. Ograniczono też kontakty między ludźmi, spotykać się można tylko w gronie dwóch osób, chyba że są to osoby wspólnie mieszkające. Czeskie urzędy pracować będą tylko przez pięć godzin dwa razy w tygodniu. W pozostałym czasie przejdą na pracę zdalną.
Nie ma możliwości przebywania w pensjonatach lub hotelach w celach rekreacyjnych. Zakwaterowanie jest możliwe tylko podczas podróży służbowej lub jest możliwe dla turystów z zagranicy, którzy jeszcze nie wyjechali z Czech.

Str. 2 w numerze 451 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 451
23-29 października 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *