Muzealny pociąg w Nowej Rudzie

W niedzielę 18 października, z 40 minutowym opóźnieniem, na dworcu w Nowej Rudzie mogliśmy zobaczyć retro pociąg. Lokomotywa parowa Tkt48-18 wraz z trzema wagonami osobowymi z końca lat 20, lub początku 30 XX wieku, wzbudziła spore zainteresowanie

Kłęby dymu i pary znów spowiły linię kolejową nr 286. Na szlak wyjechał jedyny czynny na Dolnym Śląsku normalnotorowy parowóz – Jaworzyńska TKt48-18. Lokomotywa pociągnęła specjalne pociągi „Antracyt” z Jaworzyny Śląskiej do Kłodzka oraz z Kłodzka do Nowej Rudy. Było to bardzo ciekawe wydarzenie, które przyciągnęło wielu miłośników kolei i turystów, wszak lokomotywa parowa wjechała tu ostatni raz w 2018 roku i była to właśnie TKt48-18. Niestety, pod koniec „Tekatka” się zepsuła i stanęła w Ścinawce Średniej, skąd do domu zabrała ją lokomotywa spalinowa.
Muzealny Pociąg Specjalny Antracyt z Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, podczas krótkiego postoju na dworcu kolejowym w Nowej Rudzie, największą radość sprawił nie tylko najmłodszym noworudzianom.

Str. 7 w numerze 451 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 451
23-29 października 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *