5 kilogramów amfetaminy i zatrzymanych 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej

Policjanci z dolnośląskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców współdziałając z policyjnymi kontrterrorystami oraz funkcjonariuszami z kłodzkiej komendy i strażnikami granicznymi, rozbili 5 – osobową grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Wśród zatrzymanych jeden to mieszkaniec Nowej Rudy. Zabezpieczono prawie 5 kilogramów amfetaminy

Funkcjonariusze Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców w związku z posiadaną informacją dotyczącą osób parających się przestępczością narkotykową udali się na teren powiatu kłodzkiego, gdzie zatrzymali osoby zajmujące się tego rodzaju procederem. Współdziałając w trakcie prowadzonych działań z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Dolnego Śląska, Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kłodzku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy oraz mefedronu. W ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 5 mężczyzn w wieku od 28 do 44 lat, zamieszkałych na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalono, wszystkie podejrzane osoby zamieszane w przestępczy proceder powiązane są ze środowiskiem pseudokibiców. Funkcjonariusze podczas przeszukań zabezpieczyli w tej sprawie łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Jeden z mężczyzn okazał się dodatkowo osobą poszukiwaną listem gończym w celu odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwo narkotykowe. Obecnie nadal policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który na podstawie zgromadzonych w tej sprawie dowodów zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 – miesięcznego aresztu wobec każdego z nich. Podejrzanym, za czyny o które są podejrzani grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *