Seniorzy z Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odpowiedzieli na apel o pomoc ZOZ Kłodzko

„Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą się dzieli. Dlatego jedni nie są warci złamanego grosza, a drudzy są po prostu bezcenni” (autor nieznany)

W tych trudnych czasach, panującej pandemii, okazuje się, że mamy wiele takich BEZCENNYCH osób w powiecie kłodzkim – i to jest budujące!

Dzisiaj, kiedy brakuje nam autorytetów, warto o NICH wspomnieć, żeby ich postawa i postępowanie stanowiły wzór do naśladowania.

Sami mają skromne emerytury, ale postanowili pomóc innym.
Mowa o słuchaczach Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studencka wspólnota liczy ponad 180 osób. I to właśnie oni, pod przewodnictwem Karoliny Popiel – Honorowej Rektor, odpowiedzieli na apel szpitala kłodzkiego, który prosił o wsparcie w tym ciężkim czasie panującej pandemii.

Bez wahania, zdecydowali, że przekażą ze środków własnych 10 000 zł. na zakup fartuchów ochronnych dla personelu szpitala. Środków wystarczyło na zakup 1000 szt. fartuchów.

W akcji miał również udział Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie wraz z Wojciechem Kołodziejem, dyrektorem ośrodka, który pomógł w procedurze zakupów.

W imieniu szpitala kłodzkiego, podziękowania NUTW złożyła Jadwiga Radziejewska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Dołączamy do tych podziękowań.

W imieniu Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta kłodzki, składa serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *