Informatycy Noworudzkiej Szkoły Technicznej w czołówce Polski południowo-zachodniej

Po raz kolejny możemy być dumni z uczniów technikum informatycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Tym razem podczas Konkursu programistycznego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego zakwalifikowali się do drugiej rundy, plasując się w ścisłej czołówce sześciu drużyn Dolnego Śląska i województw ościennych.

Drużyna w składzie: Dawid Popławski i Szymon Zaborowski włożyli dużo pracy w rozwiązywanie zadań z zakresu programowania w języku C++ i Python. Dawid i Szymon pod opieką nauczyciela Daniela Jabłońskiego wraz z grupą pozostałych 11 kolegów przygotowywali się do konkursu od października w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych realizowanych w szkole, a obecnie wykorzystując metodę nauczania zdalnego. Jak widać nauka się opłaca, gdyż oprócz indywidualnych sukcesów, w ramach grantu w szkole jest możliwość rozwijania zainteresowań informatycznych podczas zajęć koła informatycznego z wykorzystaniem zestawu robotów mobilnych.

Trzymamy kciuki za nasz Team w drugim i ostatnim etapie zawodów, których organizatorem jest Politechnika Łódzka wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Gdańską, Politechniką Warszawską i najbliższą naszemu sercu Politechniką Wrocławską. Powodzenia!

dav

dav

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *