Radni na basenie

Basen przy ul. Fredry był miejscem wyjazdowego posiedzenia aż trzech stałych komisji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. Było to związane z wizją w terenie inwestycji „Rewitalizacja terenów rekreacyjnych wraz z zagospodarowaniem przestrzeni położonych przy ul. Fredry w mieście Nowa Ruda”

Członkowie komisji: rewizyjnej, porządku publicznego i komunikacji, a także gospodarczo–budżetowej oraz burmistrz Tomasz Kiliński także Agnieszka Żołnierczyk i Janusz Król z Wydziału Infrastruktury i Inwestycji UM w Nowej Rudzie, spotkali się w poniedziałek 22 czerwca na basenie przy ul. Fredry, z kierownikiem robót Marianem Rutkowskim i inżynierem kontraktu Antonim Mędralą. Radni zapoznali się z prowadzonymi obecnie pracami, zmianami jakie zaszły od ich poprzedniej wizyty na obiekcie. Radni zadawali wiele pytań technicznych, pytań związanych z wyglądem basenu, z materiałami i środkami, które są wykorzystywane przy przebudowie obiektu.

W trakcie prowadzonych robót wprowadzono kilka zmian, jedna z nich dotyczy usprawniania i ograniczania straty ciepła. W tym przypadku mowa o zmianie lokalizacji montażu pomp, który początkowo zaplanowano na budynku gospodarczym. Woda z nich miała być transportowana na odległość ok 100 m, co wiązałoby się z utratą ciepła. Zamontowane zostaną na skarpie zmniejszając tym samym odległość transportu wody o ok. 70 m. Z innych ciekawostek – głębokość w dużym basenie pod trampoliną wynosi 4,90 m. Temperatura wody w dużym basenie wynosić ma 22 st.C, w małym 24 st.C, a w oczku wodnym 26 st.C.
Przypomnijmy, że wykonawca wystąpił z wnioskiem o zmianę terminu zakończenia robót z 30 maja na 31 lipca br. Wniosek wykonawcy, po analizie kontraktu, został rozpatrzony przez inżyniera kontraktu i 6 maja podpisano aneks do umowy. Już przed dwoma tygodniami informowaliśmy naszych czytelników, że również termin 31 lipca jest niearealny, co spowodowane jest wieloma przyczynami wśród których wymienić trzeba m.in. wydłużenie terminu dostaw materiałów i usług, co było spowodowane pandemią.

Str. 3 w numerze 434 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 434
26 czerwca – 2 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

One thought on “Radni na basenie

  • 26 czerwca 2020 o 13:14
    Permalink

    Tylko u nas takie przekręty. Dwa lata po terminie i nie ma winnych.
    Brawo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *