Remont mostu priorytetem

W piątek 19 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, odbyło się spotkanie robocze dotyczące m.in. przekazanej na początku czerwca powiatowi drogi wojewódzkiej 380. W trakcie rozmów poruszono nurtującą wielu z nas kwestię remontu mostu na ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie

Rozmowy, w których uczestniczyli: Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy oraz Stanisław Sijka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku, dotyczyły przekazania przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego odcinaka drogi wojewódzkiej nr 380 Powiatowi Kłodzkiemu. Drogę przekazano uchwałą kaskadową i na podstawie tejże uchwały, Powiat Kłodzki stał się zarządcą drogi.
Na spotkaniu przede wszystkim została omówiona sprawa remontu mostu przy ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie, w związku z tym, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie zdążyła przeprowadzić przetargu, a co za tym idzie wyremontować mostu, Powiat Kłodzki będzie się ubiegać o otrzymanie dotacji celowej na wykonanie tego zadania. Na spotykaniu został również poruszony termin przekazania dotacji i podjęcia w tej sprawie uchwały Sejmiku. Po podjęciu uchwały, Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku, będzie mógł ogłosić przetarg na remont mostu, który zostanie w 100% sfinansowany przez Urząd Marszałkowski.
– Remont mostu na ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie był najważniejszym punktem spotkania, w tej kwestii zorganizowane było spotkanie z panem wicemarszałkiem Tymoteuszem Myrdą, z panem dyrektorem Lochem, przy udziale moim i pana wicestarosty Piotra Marchewki – mówi burmistrz Tomasz Kiliński. – Droga 380, jak wiadomo, od 3 czerwca stała się drogą powiatową, zgodnie z zawartymi wcześniej porozumieniami, docelowo stanie się ona drogą gminną. Województwo Dolnośląskie przekaże środki, które były zaplanowane na realizację remontu mostu Powiatowi Kłodzkiemu, który ten most będzie remontował przed przekazaniem drogi. Pieniądze na tę inwestycję przekazane zostaną w przyszłym roku, natomiast decyzja w tej sprawie ma zapaść na posiedzeniu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w lipcu, tak, żeby po tej decyzji powiat mógł rozpocząć procedurę przetargową – dodaje.
Burmistrz zaznacza, że jest to zadanie wielomiesięczne, więc tak naprawdę płatności za inwestycje będą w 2021 r. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał harmonogram inwestycji, ale po decyzji sejmiku i po zawarciu porozumienia przez powiat kłodzki i województwo dolnośląskie, i dysponowaniu środkami finansowymi na rok przyszły, powiat będzie mógł ogłosić przetarg na realizację zadania.
Dodatkowo, podczas piątkowego spotkania, zostały poruszone tematy inwestycji i remontów na drogach wojewódzkich przebiegających przez powiat kłodzki m. in. drogi Żelazno – Lądek-Zdrój oraz Bystrzyca Kł. – Polanica-Zdrój.

Str. 17 w numerze 434 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 434
26 czerwca – 2 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *