ZUS nadal zamknięty

Przed ponad miesiącem informowaliśmy naszych czytelników, że Punkt Informacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Rudzie jest czasowo zamknięty. Wtedy, według rzecznika dolnośląskiego oddziału ZUS, punkt informacyjny miał być zamknięty do 31 sierpnia

Niestety okazuje się, że nadal nie wiadomo czy punkt będzie istniał, na chwilę obecną zmieniono jedynie termin, do kiedy noworudzkie biuro będzie nieczynne.
To zła wiadomość dla mieszkańców Nowej Rudy, gminy Nowa Ruda, czy gminy Radków – chcąc załatwić jakąkolwiek sprawę, są zmuszeni jechać do Kłodzka, bądź Wałbrzycha, lub załatwiać swoje sprawy drogą elektroniczną.
– W naszym Punkcie Informacyjnym w Nowej Rudzie pracowały dotychczas trzy osoby. Jedna z naszych pracownic odchodzi w lipcu na emeryturę, druga jest od marca na zasiłku opiekuńczym z powodu opieki nad dzieckiem, trzecia na urlopie. Żeby utrzymać działalność punktu, do Nowej Rudy dojeżdżali nasi pracownicy z Kłodzka, ale obecnie ze względu na braki kadrowe (sezon urlopowy) oraz konieczność realizacji dodatkowych zadań w ramach Tarczy Antykryzysowej, jesteśmy zmuszeni czasowo, tj. do 31 sierpnia br., zamknąć punkt informacyjny – wyjaśniała w lipcu Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy. – Drugim, również istotnym powodem, są warunki lokalowe w Nowej Rudzie. Nasze obecne lokum jest dla nas zbyt duże i brakuje w nim windy i udogodnień dla osób niepełnosprawnych, takich jak podjazdy, czy specjalnie przystosowana toaleta. Nasi klienci wielokrotnie się skarżyli na to, że nasze pomieszczenia są dla nich trudno dostępne, a nam bardzo zależy na wysokiej jakości obsługi. Dlatego staramy się o nowe, mniejsze pomieszczenie, które będziemy mogli dostosować do obsługi osób niepełnosprawnych. Dodam, że w całym kraju ZUS ma 20 Punktów Informacyjnych, z czego 8 – z podobnych przyczyn – jest tymczasowo zamkniętych. Nie jesteśmy więc odosobnionym przypadkiem. Obecnie zapraszamy mieszkańców do naszych placówek w Kłodzku i Wałbrzychu, oraz korzystania z możliwości załatwiania swoich spraw przez Internet poprzez naszą platformę PUE ZUS – dodała rzecznik.
Z informacji przekazanych nam przez Iwonę Kowalską-Matis wynika, że ZUS nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej funkcjonowania punktu w Nowej Rudzie. Rzecznik poinformowała nas, że punkt będzie nieczynny do 30 września.

Str. 15 w numerze 443 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 443
28 sierpnia – 3 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *