Alicja Matuła – dwukrotnym mistrzem Polski w kolarstwie górskim!

W dniach 14-16 czerwca w Krainie Tysiąca Jezior – w Mrągowie, została przeprowadzona najważniejsza w Polsce impreza dla kolarzy górskich. Na Górze Czterech Wiatrów odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim XCO oraz XCR

W piątek 14 sierpnia, noworudzianka Alicja Matuła, startująca w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego wraz klubowym kolegą Maćkiem Jarosławskim, zdobyła tytuł Mistrza Polski MTB w młodzieżowej sztafecie mieszanej. Natomiast w sobotę wygrała wyścig o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Warunki na trasie trudne i wytrzymałościowe, dużo długich i stromych podjazdów, a i pogoda też nie była łaskawa, bowiem ponad 30-stopniowy skwar nie pomagał zawodnikom na trasie tegorocznych Mistrzostw Polski MTB.

Wyniki Mistrzostw Polski MTB XCO/XCR w Młodzieżowej Sztafecie Mieszanej:
1. Alicja Matuła/Maciej Jarosławski – Warszawski Klub Kolarski – Mistrzowie Polski MTB Młodzieżowych Sztafet Mieszanych 2020 – 27:08
2. Emilia Fijałkowska/Bruno Purzyński – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław – 27:51
3. Zofia Bluszcz/Tadeusz Bluszcz – Grupa Kolarska Viktoria Rybnik – 28:25
4. Sara Bodkowska/Jakub Półchłopek – Jedlicze Team – 28:38
5. Aleksandra Krzemińska/Jakub Brutkowski – UKS Huragan Wołomin – 30:12