Kolejne pieniądze na wymianę kopciuchów

W środę 19 sierpnia odbyła się w formie wideokonferencji nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, której jedynym punktem było przyjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na udzielenie dotacji celowych osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji, polegające na zmianie systemu ogrzewania w ramach programu „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego – EDYCJA II – miasto Nowa Ruda V Etap”

W związku z procedurą dotyczącą wypłaty kwoty pożyczki zaciągniętej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, biorąc pod uwagę wewnętrzne zasady funduszu dotyczące zabezpieczania pożyczek o wartości powyżej 1 miliona złotych, konieczne jest ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia w postaci notarialnego oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.
Nowa Ruda zaciąga w WFOŚiGW we Wrocławiu pożyczkę w wysokości 1 276 mln zł. Pierwsza transza pieniędzy trafi do miasta już 4 września.

W gminie Nowa Ruda też dostaniesz grant na wymianę pieca
Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, przypomina o trwającym do 30 września 2020 roku naborze na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła na ekologiczne.
Do ubiegania się o grant uprawnione są osoby fizyczne, będące właścicielami domów jednorodzinnych lub mieszkań w domach jednorodzinnych, osoby fizyczne, będące właścicielami mieszkań w domach wielorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe.
Zainteresowane osoby zapraszamy do punktu informacyjnego w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 2, tel.: 74 872 09 46, e-mail: wymianakotlow@gmina.nowaruda.pl
Pełna wersja ogłoszenia oraz formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej projektu www.wymianakotlow.pl

Str. 3 i 17 w numerze 442 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 442
21-27 sierpnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *