Najlepsi w Polsce – wygrali 20 tysięcy złotych

Wielki sukces noworudzkiej „Siódemki” – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie zajęła pierwsze miejsce w konkursie SKO, wygrywając 20 tysięcy złotych. Do konkursu SKO organizowanego przez PKO BP przystąpiło blisko pół tysiąca szkół z całej Polski.
– Każda placówka miała za zadanie przygotować elektroniczne prezentacje, w których musiała pokazać całoroczne działania wpisujące się w idee Szkolnych Kas Oszczędności, np. promocję oszczędzania, naukę ekologii, przedsiębiorczości oraz prowadzenie bloga na platformie internetowej SzkolneBlogi.pl – informują pracownicy Biura Młodego Klienta PKO BP.

W ubiegłym roku szkolnym placówka przeprowadziła wiele akcji promujących oszczędzanie. Był cykl lekcji pt. „Nasza mała Ekonomia”, uroczyste obchody „Światowego Dnia Oszczędzania”, kiermasze i loterie oraz szeroka gama akcji charytatywnych. Uczniowie odwiedzali systematycznie noworudzkie banki, zorganizowali specjalną szkolną biblioteczkę SKO oraz publikowali wiele artykułów o działaniach związanych z SKO. Wszystko to zostało ujęte w prezentacji. Ta okazała się tak dobra, że szkoła znalazła się wśród 11 najlepszych.

– Wygraliśmy w regionie dolnośląskim – mówi Joanna Myszogląd, opiekun SKO.
Szkoła otrzymała nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych. W kolejnym etapie walczyła o znacznie większą nagrodę. Na laureatów I, II i III miejsca czekały nagrody 20, 15 i 10 tys. zł. O wszystkim zdecydowała krajowa komisja konkursowa. W ocenie jury najlepszą kronikę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie. Tym samym placówka zajęła pierwsze miejsce w kraju i wygrała 20 tys. zł.

– Bardzo się cieszę z wygranej. Stworzeniu kroniki i całemu konkursowi poświęciłam wiele czasu. Miałam wsparcie dyrekcji szkoły oraz banku PKO BP w Nowej Rudzie, którym serdecznie dziękuję – mówi Joanna Myszogląd.

Str. 3 w numerze 350 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 350
12-18 października 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *