Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego, badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich, przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED, środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.
Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas ­rejestracji.
W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:
Kłodzko – 5 września w godzinach 10.00-12.40 przy Krytej Pływalni, ul. Jana Pawła II 4
Stronie Śląskie – 9 września w godzinach 13.30-17.30 przy Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury, ul. T. Kościuszki 18
Nowa Ruda – 10 września w godzinach 10.00-16.00 przy Ośrodku Kultury, ul. Strzelecka 2A
Kudowa-Zdrój – 10 września w godzinach 8.00-16.00 przy Zespole Szkół Publicznych, ul. Szkolna 8
Bystrzyca Kłodzka – 15 września w godzinach 10.00-16.00 przy sklepie Intermarche, ul. Strażacka 14
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie, o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Str. 15 w numerze 443 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 443
28 sierpnia – 3 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *