Czy pojedziemy z parowozem?

Trwa rezerwacja biletów na ofertę POGÓRZE 2020. Projekt w roku bieżącym, ze względu na trudną sytuację ekonomiczną oraz znaczące zakłócenia turystyki, zostanie zrealizowany w zmodyfikowanej – względem pierwotnych planów – formie

Oferta POGÓRZE 2020 składać się będzie z czterech pociągów turystycznych uruchomionych 20 września br. na trasach Dolnego Śląska. Pociągi KILOF, DZIK, SOWA i KOTLINA, to oferty dobrze znane pasażerom z poprzednich lat. Przesunięty względem poprzednich edycji termin przejazdu, wynika między innymi z remontów infrastruktury kolejowej i braku możliwości przejazdu linią Kłodzko-Wałbrzych w sierpniu. Konieczność skrócenia projektu do jednego dnia i przesunięcia terminów organizacji pociągów do Jeleniej Góry i Zakopanego na rok 2021 jest spowodowana względami ekonomicznymi i organizacyjnymi.
Pociągi w ramach oferty POGÓRZE 2020 zostaną uruchomione z lokomotywą spalinową, z zestawem wagonów 3 klasy z lat 30 XX wieku oraz 1 klasy z lat 70 XX wieku, w tym wagonem barowym WARS. Pociąg KILOF, o którego uruchomienie w trakcji parowej wnioskowało wiele osób (w tym między innymi ponad 200 osób w ramach ankiety na portalu facebook) zostanie uruchomiony z parowozem w przypadku spełnienia jednego warunku. Niezbędne jest, aby do 31 sierpnia wpłynęło przynajmniej 150 zamówień na bilety uwzględniające wyższy koszt uruchomienia pociągu. W przypadku braku wystarczającej liczby chętnych, pociąg zostanie uruchomiony tylko z lokomotywą spalinową.

Str. 5 w numerze 443 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 443
28 sierpnia – 3 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *