Matury rozpoczęte

Z miesięcznym opóźnieniem, dziś, 8 czerwca rozpoczęły się matury. Uczniowie od godziny 9.00 piszą test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do egzaminu przystąpiło ok. 130 tegorocznych absolwentów liceów i techników noworudzkich szkół średnich

W Noworudzkiej Szkole Technicznej do matury przystąpiło 57 uczniów, a w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza ponad 60 absolwentów. Podczas egzaminów trzeba będzie przestrzegać wytycznych sanitarnych, opracowanych m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczniowie muszą do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie mogą wejść do budynku. Ławki muszą być oddalone od siebie o półtora metra, w takiej odległości będą też musieli stać od siebie maturzyści, zanim wejdą do sal egzaminacyjnych. Maseczki lub inne osłony na nos i usta będą mogli zdjąć, dopiero gdy usiądą w ławkach.
Ze względu na pandemię koronawirusa, w Polsce egzaminy maturalne zostały przesunięte z maja na czerwiec. Decyzją ministra edukacji nie odbędą się matury ustne. Sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *