Matury rozpoczęte

Z miesięcznym opóźnieniem, dziś, 8 czerwca rozpoczęły się matury. Uczniowie od godziny 9.00 piszą test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do egzaminu przystąpiło ok. 130 tegorocznych absolwentów liceów i techników noworudzkich szkół średnich

W Noworudzkiej Szkole Technicznej do matury przystąpiło 57 uczniów, a w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza ponad 60 absolwentów. Podczas egzaminów trzeba będzie przestrzegać wytycznych sanitarnych, opracowanych m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczniowie muszą do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie mogą wejść do budynku. Ławki muszą być oddalone od siebie o półtora metra, w takiej odległości będą też musieli stać od siebie maturzyści, zanim wejdą do sal egzaminacyjnych. Maseczki lub inne osłony na nos i usta będą mogli zdjąć, dopiero gdy usiądą w ławkach.
Ze względu na pandemię koronawirusa, w Polsce egzaminy maturalne zostały przesunięte z maja na czerwiec. Decyzją ministra edukacji nie odbędą się matury ustne. Sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *