Od jutra egzaminy ósmoklasistów

We wtorek 16 czerwca o godz. 9.00 rozpocznie się trwająca trzy dni sesja dla uczniów klas ósmych.

Egzamin ósmoklasisty w szkołach w całej Polsce potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.
We wtorek 16 czerwca o godz. 9.00 uczniowie klas ósmych przystąpią do trwającego 120 minut egzaminu z języka polskiego. W środę 17 czerwca uczniowie zmierzą się z trwającym 100 minut egzaminem z matematyki, zaś w czwartek na ósmoklasistów czeka egzamin z języka obcego, na który będą mieli 90 minut.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
• o 60 minut – w przypadku języka polskiego,
• o 50 minut – w przypadku matematyki,
• o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.
W 2020 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 400 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 043 000 arkuszy egzaminacyjnych.
Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 137 różnego rodzaju arkuszy, w tym:
– 77 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim,
– 60 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.
Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5% ósmoklasistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *