Jak dojechać na cmentarze?

Przed dniem Wszystkich Świętych, od 31 października do 2 listopada, na ulicach w pobliżu cmentarzy w Nowej Rudzie – w Centrum, Drogosławiu i Słupcu, trzeba się liczyć ze zmianą organizacji ruchu.
Trwająca modernizacja ul. Świdnickiej w Drogosławiu oraz budowa parkingu przy ul. Cmentarnej w Nowej Rudzie, na pewno nie ułatwią nam życia. Ma­my za to dobrą wiadomość dla miesz­kańców Słupca – będzie 20 miejsc parkin­gowych na nowym parkingu przy ul. Traugutta.

Drogosław
– na ul. Andersa od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Jedności, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy,
– na ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Świdnicką będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.
W związku z trwającą przebudową ul. Świdnickiej, na zmotoryzowanych, którzy przyjadą odwiedzić groby swoich bliskich w Drogosławiu, czekają spore utrudnienia.
– Zadbaliśmy o to, by na czas dnia Wszystkich Świętych, na odcinku ul. Świdnickiej od skrzyżowania z ul. Sokola do skrzyżowania z ul. Andersa, teren budowy był posprzątany i przejezdny – informuje Roman Kaczmarek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta Nowa Ruda. – Na tym odcinku wykonawca przygotuje miejsce, aby mogła tam zaparkować większa ilość pojazdów – dodaje.

Centrum
– na ul. Szpitalnej od skrzyżowania z ul. Krańcową obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy,
– na ul. Loretańskiej od skrzyżowania z ul. Cmentarną obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów.
W związku z trwającą budową parkingu przy ul. Cmentarnej w tym roku ubędzie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Więc – jeśli nie musimy – na cmentarz przyjdźmy ­piechotą.

Słupiec
– ulica Traugutta od skrzyżowania z ulicą Radkowską będzie jednokierunkowa bez możliwości zatrzymywania się – na tym odcinku możemy wjechać na nowy parking,
– wyjeżdżając z nowego parkingu, będzie obowiązywał nakaz jazdy w kierunku ul. Zagórze, z możliwością wjazdu na drugi parking przy nowym cmentarzu. Z tego parkingu będziemy mogli wyjechać tylko w kierunku ul. Kasztanowej (i do ul. Radkowskiej),
– na ul. Kasztanowej od skrzyżowania z ul. Konopnickiej będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów.Numer 303
27 października – 2 listopada 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *