Spotkania autorskie z Markiem Cybulskim

W czwartek 10 października miała miejsce premiera drugiej części książki Marka Cybulskiego pt. „Nowa Ruda Neurode. Tajemnice Zagadki Historia”. Zaledwie kilka dni później, bo od poniedziałku 14 października, rozpoczął się cykl spotkań autorskich. Jedne w charakterze zamkniętym, dla uczniów szkół w Ludwikowicach Kłodzkich, Drogosławiu, Jugowie, Nowej Rudzie i Słupcu, inne zaś w formie otwartej, dla wszystkich chętnych, w bibliotekach w Nowej Rudzie, Słupcu, Radkowie, Ścinawce Średniej, Ludwikowicach Kłodzkich, Bożkowie oraz w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa w Jugowie

Choć kilka wspólnych tematów, szczególnie dotyczących nowej książki, Marek Cybulski poruszał na każdym ze spotkań, to jednak każde z nich było zupełnie inne. Różne historie i opowieści, szczególnie dotyczące miejscowości w których odbywały się spotkania, były fundamentem tych chwil nierzadko spędzonych w zasłuchaniu i z otwartymi ustami ze zdziwienia i ciekawości. Towarzyszące opowieściom archiwalne fotografie, mapy, widokówki i prezentowane atrybuty obrazowały doskonale snute opowieści, legendy, często z dreszczykiem emocji i zgrozy. Wyświetlany na końcu spotkań film z 1938 roku na 5 minut przenosił wszystkich słuchaczy w dawny, zapomniany świat. Niesamowite chwile. Był czas na autografy i dedykacje autora składane na zakupionych książkach, na pogawędki, pytania i pomysły na kolejne historie noworudzko-radkowskiej ziemi.

– Frekwencja pozytywnie mnie zaskakuje – komentuje Marek Cybulski. – Zawsze mi się wydawało, że przy drugiej części będzie już trudniej zmobilizować ludzi. Cieszy mnie, że mieszkańcy przychodzą, interesują się tą naszą historią, zadają pytania. Fajnie, że jest taki przekrój wiekowy: jest młodzież, są ludzie w moim wieku ale są również starsi – dodaje.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za współorganizację spotkań, ciekawe rozmowy i serdeczności.

Spotkanie autorskie z Markiem Cybulskim – 14.10.2019 – Nowa Ruda

Pełny zapis spotkania autorskiego z Markiem Cybulskim – 15.10.2019 – Słupiec

NOWA RUDA – BIBLIOTEKA

SŁUPIEC

RADKÓW

ŚCINAWKA ŚREDNIA

LUDWIKOWICE KŁODZKIE

DROGOSŁAW

LUDWIKOWICE KŁODZKIE

JUGÓW

NOWA RUDA – LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

JUGÓW

SŁUPIEC

BOŻKÓW

Str. 15 w numerze 400 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 400
18-24 października 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *