TAEKWON-DO ITF kończy sezon

W środę 1 lipca, na obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie, miał miejsce ostatni w tym sezonie trening dla zawodników noworudzkiego klubu TAEKWON-DO oraz TAEKWON-DO KIDS

Ciężko pisać tu o jakimś konkretnym podsumowaniu, gdyż pandemia dała się we znaki również w kontekście sportu. Treningi zostały zwieszone w marcu, a wróciliśmy do nich po zniesieniu obostrzeń, czyli dopiero po dwóch miesiącach. Niestety, nie mogliśmy ćwiczyć jak zwykle w DOJANG (salce treningowej) i dlatego nasze jednostki treningowe musiały odbywać się na wolnym powietrzu, co w pewnym stopniu ograniczało ich formę, ale jak powszechnie wiadomo – ruch na świeżym powietrzu zawsze w modzie. Miało to jednak swoje plusy i minusy, bo jak zwykle w takim przypadku bywa – karty wielokrotnie rozdawała pogoda i często krzyżowała nam plany. Na szczęście wszystko już za nami i z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość. Cieszy duża frekwencja na treningach, bo to pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tę formę aktywności fizycznej w naszym mieście i jego okolicach.
Dzień później – 2 lipca pod wiatą RANCZO OVERO należącego do Kornela Kobaka (wielkie dzięki za pomoc w organizacji) miało miejsce rodzinne ognisko klubowe dla zawodników oraz ich rodziców. Były pieczone kiełbaski, zimna lemoniada, ale przede wszystkim doskonała zabawa i mnóstwo śmiechu. W trakcie imprezy trener Roman Lewicki dostał podziękowanie od rodziców i najmłodszych adeptów TKD za czas i energię poświęconą swoim wychowankom. Wraz z trenerem pojawiła się również nowa osoba – Magdalena Sawczuk (III DAN), która od początku wzbudziła zainteresowanie młodszych adeptów, bo każdy zastanawiał się kim ta pani jest?! I w tym miejscu należy się podzielić kolejną, dobrą nowiną. Od września klub zyska nowego instruktora – będzie nim właśnie pani Magda, która przyjechała do nas z odległej Białej Podlaskiej, gdzie trenowała pod czujnym okiem mistrza Zbigniewa Bujaka (VII DAN) – ikony polskiego TAEKWON-DO oraz instruktora Zbigniewa Kapeli (IV DAN). Należy podkreślić, że pani Magda jest również sędzią międzynarodowym, więc wszystko wskazuje na to, że nasz klub ciągle się rozwija i jest na najlepszej drodze do odnoszenia kolejnych sukcesów. Wkrótce szerzej przedstawimy sylwetkę pani Magdy, żeby każdy mógł na spokojnie zaznajomić się z jej osiągnięciami w świecie sportu oraz planami i oczekiwaniami dotyczącymi prowadzenia klubu. KYAP!
B@sil

Str. 22 w numerze 436 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 436
10-16 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *