Kolejny udany start Alicji

Alicja Matuła wygrała prawie u siebie, bo za górą i to w towarzystwie najlepszych w Polsce młodziczek – GRAND PRIX WALIMIA MTB XC w Bike Park Walim

Losowanie nie przebiegło po myśli – ustawienie na starcie w ostatniej linii. Sędzia daje znak startu, runda rozjazdowa i na niej pierwszy podjazd, na którym Ala bardzo szybko odrabia stratę i wychodzi na czoło. Pierwsza runda, koło w koło z klubową koleżanką Hanią Mazurkiewicz, przepychanki z młodzikami, którzy są doganiani i kolejno wyprzedzani, chociaż wystartowali z dwuminutową przewagą. Druga i trzecia runda – jazda w samotności z kontrolowaną przewagą, mijani są młodzicy oraz dublowane koleżanki. Wjazd na metę – pierwsza!
Warunki na przygotowanej trasie przez KKW Nexelo Wałbrzych i MTB Walim, były ekstremalnie trudne. Cały wyścig przejechany w strugach deszczu, trasa miejscami bardzo błotnista, rozjeżdżona i śliska, w sekcjach technicznych niebezpieczna. Nie obyło się bez „gleb”. Na szczęście strat w sprzęcie brak, chociaż „kapci” u koleżanek i kolegów nie brakowało. Alicja już „frycowe, kapciowe” wykorzystała na tej trasie w 100% w czasie wcześniejszych treningów.

1. Alicja Matuła Warszawski Klub Kolarski 44:33
2. Hania Mazurkiewicz Warszawski Klub Kolarski 44:48
3. Zofia Bluszcz Grupa Kolarska Victoria Rybnik 47:08
4. Sara Bodkowska Jedlicze Team 47:12
5. Emilia Fijałkowska Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław 49:46

Str. 23 w numerze 437 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 437
17-23 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *