Ruszyła przebudowa stacji w Ścinawce Średniej

Końcem lipca rozpoczęły się prace związane z przebudową stacji PKP w Ścinawce Średniej. To jedna z większych inwestycji na naszym terenie, która w sumie pochłonie dziesiątki milionów złotych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace w ramach zadania „Prace na linii 286 i w rejonie stacji Kłodzko – stacja Ścinawka Średnia”, które jest częścią projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Inwestycja warta ok. 80 mln zł ze środków budżetowych planowana jest do lipca 2021 r.
– Wykonawca rozpoczął przebudowę torów odstawczych i manewrowych na stacji Ścinawka Średnia. Dotychczasową infrastrukturę zastąpi nowa. Łącznie, w ramach realizowanej inwestycji, wymienione zostanie ok. 6 km toru. Zabudowane zostaną nowe rozjazdy, umożliwiające płynną zmianę toru jazdy pociągów. Będą wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, co zapewni możliwość prowadzenia sprawnego ruchu kolejowego także w trudnych warunkach zimowych. Prace zapewnią sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów na jednej z najważniejszych stacji wywozowych kruszywa na Dolnym Śląsku – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Ponadto na stacji Ścinawka Średnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. montują dodatkowy rozjazd do Nowej Rudy-Słupca. Będzie też zapewniony lepszy dojazd w kierunku Tłumaczowa. Takie rozwiązania zapewnią sprawną obsługę towarów, szczególnie kamienia z miejscowych kopalni transportem kolejowym – dodaje.
Inwestycja poprawi również warunki podróży pasażerów. Przebudowany zostanie peron nr 2. Nowoczesna platforma zostanie podwyższona. Ułatwi to wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będzie m.in. nowa nawierzchnia, wiaty oraz ławki. Z myślą o osobach mających trudności z poruszaniem się, wyremontowane przejście podziemne zyska windy.

Str. 7 w numerze 441 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 441
14-20 sierpnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *