Zwłaszcza podczas upału nie zostawiaj w aucie dziecka!

Temperatura w ciągu dnia przekracza w słońcu 30 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. Pamiętaj – nie zostawiaj dziecka ani zwierząt w zamkniętym samochodzie! To może skończyć się tragicznie!

Policjanci przypominają – nie pozostawiajmy dzieci w samochodach zaparkowanych np. przed sklepami, nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie sprawy zajmie nam tylko kilka minut. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie, może zakończyć się śmiercią zwierzęcia, a nas narazić na odpowiedzialność karną.
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. W czasie upałów samochód jest niczym piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii. Policjanci przypominają, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki, ale również zwierząt.
Nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych, to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Tym samym nie bądźmy obojętni. Gdy jesteśmy świadkami pozostawienia w samochodach dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt, informujmy o zaistniałym zdarzeniu ochronę obiektu lub w ostateczności policję – dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 112.
Pamiętajmy również o tym, że jeśli policjanci stwierdzą, iż istnieje zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego, lub też dłuższe pozostawanie zwierzaka w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie osób lub naszych pupili z samochodu – włącznie z wybiciem szyby.

Str. 9 w numerze 441 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 441
14-20 sierpnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *