Seniorka straciła 25 tys. zł

Rano, we wtorek 11 sierpnia, do mieszkanki powiatu kłodzkiego zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Rozmówczyni powiedziała, że syn kobiety spowodował wypadek i są potrzebne pieniądze na kaucję, dzięki której zostanie zwolniony

Poinformowała, że po odbiór gotówki wyśle kuriera. Kobieta dała się oszukać. Straciła 25 tys. zł które przekazała wskazanej osobie. Podobne telefony od oszustów otrzymało jeszcze kilka osób.
– We wtorek policjanci z powiatu kłodzkiego zostali również powiadomieni o sześciu podobnych próbach oszustw. Jednak dzięki wzmożonej czujności mieszkańców powiatu i działań profilaktycznych policji, nikt nie stracił swoich pieniędzy. Pamiętajmy, aby rozmawiać o takich zagrożeniach z seniorami. Gdy zadzwoni do nich oszust, to będą wiedzieć jak się zachować – mówi Wioletta Martuszewska, oficer prasowy kłodzkiej policji. – Przestrzegamy przed tego rodzaju zagrożeniami, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić policję – dodaje.
Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji – numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów.
Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pamiętajmy: policja NIGDY nie prosi o przekazanie jakiejkolwiek gotówki!

Str. 8 w numerze 441 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 441
14-20 sierpnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *